V soboto 23.03.2012 smo odigrali prijateljsko tekmo proti novo ustanovljenem ŽNK ČRNI GRABEN iz okolice Ljubljane.

Naša dekleta DU-14 sta tekmo odigrala pogumno in zrelo.  Čeprav je bil pred sam začetek tekme prisoten delni strah in pomislek da nas bodo nasprotnice (posameznice stare tudi čez 20let)  verjetno premagale, se je ta na igrišču hitrio razblinil.   Ker smo igrali v telovadnici  v sistemu 5+1 so tudi naše izkušnje pripomogle hitrem vodstvu in terenski premoči. Časovno 4×12 min. je bilo dovolj da dokažemo sami sebi in drugim da smo zmožni dosti več od pričakovanega.  V 1/4 je Maja dosegla vodilni zadetek. Veči del smo igrali na nasprotnikovi strani, kar nam je tudi pomagalo zavarovati lastna vrata. V 2/4 ni bilo zadetkov, čeprav smo imeli lepe priložnosti. V tem delu se je poškodovala tudi nasprotna vratarka, ko je slabo stopila na žogo in zvila gleženj. V 3/4 nadaljevanja so spremembe v napadu prinesle povišanje rezultata. Špela je po vstopu v igro dosegla zadetek za 2:0.  V tem delu smo dominirali tako da so (Maja, Špela in Ana) prepustile še lepe priložnosti za povišanje rezultata. Na drugi strani se je pred našim golom izkazala tudi Deja, ko je obranila močen nasprotni  udarec , tako da je ujela žogo na sami naši  golovi črti. V 4/4 smo z menjavami igralnih mest naših igralk na igrišču dali možnost spoznavanja novih vlog. Nasprotnice so v 2veh zadnjih minutah znižale rezultat na 2:1 po naši napaki pred golom. V zadnji minuti se je spet izkazala vratarka Deja ki je obranila dva zelo zvita udarca ob vratnico in pod prečko, tako da je ostal končni rezultat tekme 2:1.  Na tej tekmi so nastopile igralke v  postavi: Deja Dekleva, Nina Žolger; Petra Stopar; Meta Božič, Maja Udovič, (cap.) Metka Janežič ter Špela Pugelj in Ana Julija Smajila.

trener   NS