V soboto se je pred nekaj več kot 100 gledalci na stadionu ŠRC Trnovo v Ilirski Bistrici odigrala prva domača ligaška tekma pomladi. V goste so prišli nogometaši Škuola iz Ajdovščine – eni glavnih favoritov za osvojitev prvega mesta v tretji ligi – zahod. Pred tekmo so bili Ajdovci tudi glede na rezultat prvega srečanja (5-2 za Škou) veliki favoriti za zmago, vendar je že začetek derbija nakazal, da bodo oranžni iz Ilirske Bistrice težko odnesli vse tri točke, ki so jim bile potrebne v boju za prvo mesto z Izolo (po tem krogu so se namreč glede na stanje na lestvici določili pari za tretji del tekmovanja). Pri gostih so v prvi postavi začeli tudi vsi štirje bivši igralci vijoličastih – Smajila (kapetan Ajdovcev), Tomažič, Berginc in Lazarević. V postavi naših so zaradi poškodb, bolezni, kazni ali drugih razlogov manjkali Bizjak, Iskra, Kovačić in Jusić.20150411_16290820150411_160151

V srečanje je bistriški strateg krenil z naslednjo postavo: Prelec; Ujčič, I. Marinac, Grbec, Kalčić; Zatkovič, Kuduzović; Smajla, Brozina, Mahne; M. Marinac. Na klopi so na svojo priložnost čakali še Vorkapič, Jaksetič, Kalanj, Teofilović, Dekleva in Kuridža. Prvi so iz sredine igrišča krenili naši igralci in že takoj v prvem napadu je ajdovski branilec Bašić na robu kazenskega prostora zrušil Marka Marinca. Prosti strel je izvedel Mahne, ki je tokrat zasedel mesto na levem krilu, vendar žogo usmeril le v oranžni živi zid. Tudi po tem so bili naši še naprej presenetljivo boljši tekmec, imeli žogo več v svoji posesti, do 20. minute izvajali že kar sedem kotov, vendar si kljub temu v prvih 45 minutah niso uspeli priigrati resnejše priložnosti. Še najbliže temu je bil v 33. minuti Zatkovič, ki pa je od daleč ustrelil kar precej mimo gola vratarja Breclja. Favorizirani Ajdovci so do prve resnejše priložnosti prišli šele v zadnji minuti prvega dela igre. Prosti strel Denisa Berginca z desne strani je bistriški vratar Prelec odbil v kot po katerem so do strela z glavo prišli gostje, vendar je žoga na srečo pristala v Prelčevem naročju. V tretji minuti sodnikovega dodatka je do priložnosti prišel še M. Marinac, ki pa je slabo zadel žogo, tako da se je prvih 45 minut končalo z 0-0.20150411_164446

V drugi polčas je Rubčić krenil z dvema svežima obrazoma. Rahlo poškodovanega Kuduzovića je na poziciji zadnjega vezista zamenjal Kalanj, Smajlo pa je nadomestil Dekleva, ki je zamenjal pozicijo z M. Marincem in se preselil v konico napada. Do prve priložnosti so že po treh minutah nadaljevanja prišli naši nogometaši, ko je Zatkovič sprožil strel s približno 40 m, vendar je ta končal le v gol-avtu za goste. Po tem pa je prišlo nekaj minut, ko so gostje iz mesta burje naše fante pritisnili na svojo polovico. Najprej je v 50. minuti svojo desnico s prostega strela preizkusil bivši bistriški ‘golgeter’ Lazarević, ki pa je okroglo usnje usmeril preko gola. Že štiri minute kasneje je po kotu do nevarnega strela z glavo prišel ajdovski branilec, vendar je tudi tokrat žoga poletela mimo vrat. Še najlepšo priložnost na tekmi so imeli Ajdovci v 70. minuti, ko je po predložku z desne strani do strela z glavo iz neposredne bližine prišel Berginc, ampak mu je veselje s pantersko parado preprečil Prelec. Le minuto kasneje je zaradi slabega počutja iz igre odšel Kalanj, katerega je zamenjal Jaksetič. V tekmi z malo resnimi priložnostmi so naši do zadnje prišli v 76. minuti, ko je mimo gola ustrelil edini dozdajšnji bistriški spomladanski strelec Dekleva. Tri minute pred koncem srečanja je drugi rumeni karton zaradi domnevnega grobega prekrška prejel Mahne, tako da so še na drugi tekmi zapored naši morali končati z 10 igralci. Prav v zadnji, tretji minuti sodnikovega podaljška bi do priložnosti prek Lazarevića lahko prišli Ajdovci, vendar je Prelec odlično ocenil let žoge in to poslal v avt. Tekma se je tako končala kot se je začela – z izidom 0-0.

NK ILIRSKA BISTRICA – ND Ajdovščina Škou
0 – 0 (0-0)

Kljub osvojeni veliki točki proti favoriziranim Ajdovcem pa so naši izgubili eno mesto na lestvici, saj so Cerkničani doma presenetili Tabor iz Sežane. Ta remi pa lahko našim da veliko mero samozavesti pred začetkom zadnje tretjine prvenstva. Ker liga poteka po trikrožnem sistemu, se pari zadnje tretjine določijo glede na stanje na lestvici po 18. krogu tekmovanja. Tako se bodo naši v 19. kolu odpravili v Bilje, kjer jih čaka trenutno tretjeuvrščeni domačin, pri katerem so naši gostovali že konec marca in na stadionu ‘V dolinci’ izgubili s 3-0. Po dveh zaporednih tekmah brez prejetega zadetka grejo vse pohvale na račun obrambe, vendar bo treba formo dvigniti tudi v napadu. Že v Biljah lahko naši fantje pokažejo ta napredek in jo črno-belim čim bolj zagodejo!20150411_17322320150411_173245