Po šestih tekmah in štirih remijih ter dveh porazih je vendarle prišel čas, da je tudi ekipa pod taktirko Damirja Rubčića prišla do prve zmage v spomladanskem delu prvenstva. Po zelo dobri predstavi in osvojeni točki doma proti Izolanom je fantom v vijoličastem samozavest močno narasla in kljub temu da poleg Bizjaka, Kalanja in Kuridže tokrat niso mogli računati še na Iskro in Jaksetiča, je bilo pred derbijem dna v bistriški slačilnici čutiti vonj po zmagi. Bolj kot lepo je bilo na tej nedeljski tekmi pričakovati borbeno predstavo obeh ekip, ki se trudita odlepiti od dna. Našim fantom je dodaten zagon dal tudi dober obisk tekme, saj se je kljub slabemu vremenu na tribuni stadiona ŠRC Trnovo zbralo več kot 100 gledalcev.

Hrvaški strateg Bistričanov je v srečanje dna lestvice poslal sledečo postavo: Prelec; Kalčić, I. Marinac, Grbec, Jusić; Mahne, Zatkovič, Kovačić, Kuduzović; Dekleva, Brozina. Na klopi so na svojo priložnost čakali še Vorkapič, Ujčič, Teofilović, Smajla in M. Marinac. Tekma na mokrem in drsečem igrišču ‘poligona’ se je pričakovano začela s prevlado naših fantov, ki so prvič v spomladanskem delu prvenstva v srečanje stopili kot favoriti. V prvih desetih minutah sta s streli poskusila Kuduzović in dvakrat Brozina, vendar sta bila njuna strela preslaba za mirenskega vratarja. Po nekaj časa taktične igre na sredini igrišča pa so naši igralci prišle do največje priložnosti na tekmi do takrat. Bistriški kapetan se je namreč znašel sam pred vratarjem Štrukljem, vendar mu je Adrijin čuvaj mreže z odlično intervencijo strel ubranil in izid je ostal 0-0. Rezultat bi se po novi zlati priložnosti za vijoličaste še pred polčasom lahko znova spremenil. Po podaji s kota je z glavo odlično ustrelil branilec Marinac, vendar se je Štrukelj izkazal z novo izjemno obrambo, v nadaljevanju akcije pa Deklevi ni uspelo zabiti gola s same bližine in našim je tako ostal le udarec iz kota. Do izteka prvih 45 minut so naši imeli še dve bolj polpriložnosti. Najprej se je izkušeni Zatkovič po novi podaji s kota odločil za volej, ki je odletel visoko preko gola. Prav ob koncu polčasa pa je novo priložnost imel še Dekleva, ki je svoj strel usmeril za kakšen meter mimo leve vratnice mirenskega čuvaja mreže, tako da je izid na semaforju po prvih petinštiridesetih minutah kazal začetnih 0-0.20150411_162908

Pred vstopom v drugi del tekme sta bila oba trenerja prisiljena napraviti menjave. Gostujoči strateg je zaradi poškodbe prepone moral na klopi pustiti junaka prvega polčasa – vratarja Štruklja, katerega je zamenjal mladi Marko Bizjak. Rubčić na drugi strani je opravil kar dve rošadi. Deklevo je zamenjal Marko Marinac, rahlo poškodovanega Kovačića pa je nadomestil s Smajlo. Prvih petnajst minut nadaljevanja je bilo za gledalce na tribuni sila nezanimivih, saj sta obe ekipi bili le boj v posesti žoge, katerega so na koncu krepko dobili naši. Se pa je po dobrih 15 minutah drugega polčasa, vendarle začelo veselje na tribuni ter klopi Bistričanov. Najprej je s strelom z glavo poskusil Kalčić, čigar žoga se je odbila v nov kot za naše. Strel iz kota je izvedel Mahne, ki je poslal zvito žogo v petmeterski prostor Mirencev, kjer je zelo nespretno posredoval gostujoči branilec Sardoč in kar sam premagal svojega vratarja. Tako se je po dobri uri igre v Ilirski Bistrici na semaforju izpisalo 1-0 za domače. Rezultat pa bi se kaj hitro lahko poravnal, saj je po zadetku sledilo Adrijinih petnajst minut. Sploh prvo resnejšo priložnost so si gostje namreč priigrali v 65. minuti, ko je Adria po kotu poskusila s strelom z glavo, vendar je žoga švignila za las mimo Prelčeve leve vratnice. V 71. minuti bi lahko gostje prišli do izenačenja, saj je bil mirenski krilni igralec v odlični poziciji za strel, ampak je slabo zadel žogo in Prelec je strel brez težav ubranil. Že nekaj sekund kasneje je iz prostega strela z desne strani poskušal bistriškega čuvaja mreže ukaniti izkušeni, skoraj 46-letni Zovatto, ki pa je strel usmeril naravnost v Prelčevo naročje. Šestnajst minut pred koncem je Rubčić opravil še zadnjo zamenjavo. Pred ‘finišem’ tekme se je odločil za osvežitev v zadnji liniji, saj je Jusića (ki je bil tudi ogrožen z rumenim kartonom) zamenjal Tadej Ujčič. Pa vendarle zaključek tekme ni bil tako silovit kot smo pričakovali, saj si je Adria pripravila le eno polpriložnost, naši pa so sprožili še nekaj strelov proti vratom Mirencev ter mirno pripeljali tekmo do zadnjega sodnikovega žvižga ter zasluženo osvojili prvo zmago pod vodstvom Damirja Rubčića!

NK ILIRSKA BISTRICA – ND Adria Miren
1 – 0 (0-0)
Strelec: Sardoč 61. (AG)

Po zasluženih treh točkah so se naši od Adrie na lestvici odlepili že za 6 točk, hkrati prehiteli Cerkničane na 7. mestu ter se šestouvrščenim Sežancem s tekmo manj približali na 6 točk. Po dveh zaporednih domačih tekmah bodo naši znova v igri že danes (sreda, 6.5.). Tokrat nogometaši iz mesta pod Snežnikom potujejo v Ajdovščino, kjer jih v zaostalem srečanju 21. kroga čaka domači Škou (tekma bo na Mestnem stadionu v Ajdovščini ob 17:30). Ajdovcem, ki so z dvema tekmama ter dvema točkama manj od Izole trenutno na drugem mestu, smo že lepo zagodli, ko so ti štiri tedne nazaj prišli na gostovanje v Il. Bistrico. Takrat je bilo 0-0. Od tiste tekme naprej sicer sinovi burje, kjer igrajo tudi štirje bivši bistriški igralci, še niso izgubili točke, tako da bi bila točka Bistričanov na enem od najmodernejših slovenskih stadionov že pravi čudež. Kljub temu pa naši v mesto burje ne grejo z belo zastavo, ampak se bodo borili do zadnjega in jo eni od vodilnih ekip skušali znova zagosti v boju za vrh v tretji slovenski ligi – zahod. Zaželimo srečo našim borcem na najtežjem gostovanju v ligi!20150411_160151