V sredo, 6.5. so naši nogometaši odigrali zaostalo tekmo 21. kroga. Po dveh zaporednih domačih tekmah in osvojenem izkupičku štirih točk iz teh srečanj, so se Bistričani tokrat podali v Ajdovščino, kjer jih je na enem najmodernejših stadionov v Sloveniji čakal domači Škou. Glede na zadnje dobre predstave, so se naši v mesto burje odpravili z veliko mero samozavesti, vedoč da so eni od najboljših ekip v ligi pred kratkim že odščipnili dve točki. Kljub temu pa so bili Ajdovci pred tekmo veliki favoriti, saj jim je poleg kvalitete zagon dajalo tudi dejstvo, da se bodo prvič spomladi pokazali svojim navijačem na domači tekmi. Ajdovski trener Vidic sicer ni mogel računati na našega bivšega igralca Berginca, medtem ko je imel naš trener na voljo več ali manj vse trenutno razpoložljive igralce.20150506_172510
V borbo s sinovi burje je Rubčić spustil naslednjo enajsterico: Prelec; Kalčić, I. Marinac, Grbec, Jusić; Kuduzović, Zatkovič, Kovačić, Mahne; Dekleva, Brozina. Na klopi so na svoje morebitne minute čakali še Iskra, Ujčič, Jaksetič, Teofilović, M. Marinac in Smajla. Po pričakovanjih so na začetku tekme Ajdovci prevzeli vajeti igre v svoje roke ter si že po štirih minutah priigrali prvo polpriložnost, vendar se je izkazala bistriška obrambna linija. Kljub ajdovskemu pritisku proti vratom Prelca pa so si lepo ‘šanso’ priigrali tudi naši. Zatkovič je namreč sprožil strel z roba kazenskega prostora, žoga pa se je le za nekaj centimetrov izmaknila mreži vratarja Breclja. Naslednji so zapretili domači, ko je v našem šestnajstercu preigraval Kadrija, ki pa ga je Grbec ustavil z odličnim drsečim štartom. Pet minut po tem so si vijoličasti priigrali novo, morda najlepšo priložnost za vodstvo. Z lepim strelom je poskusil Kuduzović, vendar se je ajdovski vratar izkazal s parado. Sledil je kot za naše po katerem je srečo kot proti Izoli poskusil Mahne, ki se mu strel ni posrečil in ostalo je pri izidu z začetka srečanja. Žal pa vemo, da v nogometu večkrat obvelja pravilo – kdor ga ne da, ga dobi. Ajdovci so si namreč v dokaj sumljivi situaciji (podajalec je bil na meji prepovedanega položaja) po prekršku Prelca nad našim bivšim golgeterjem Lazarevićem priigrali enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Vidmar, tako da so Ajdovci po natanko pol ure igre povedli z 1-0. Do konca polčasa je bilo nekaj polpriložnosti na obeh straneh, vendar se rezultat ni spremenil in domači so v garderobo odšli z minimalno prednostjo.20150506_174353
Rubčić se je že med polčasoma odločil za prvi menjavi. Kovačića, ki še ni pripravljen za vseh 90 minut je zamenjal Iskra, Deklevo pa Marko Marinac. Prvih dvajset minut nadaljevanja vsekakor ni napovedovalo golijade, ki je sledila. Na obeh straneh je bilo sicer sproženih nekaj strelov, vendar manj kot 100 gledalcev na tribunah ajdovske lepotice ni videlo ničesar konkretnega. Nato pa so sledile minute Ajdovcev. Najprej je v 63. minuti s strelom poskusil Simčič, vendar preslabo za bistriškega čuvaja mreže. Le minuto kasneje pa so domačini po domnevni igri z roko Igorja Marinca prišli do nove najstrožje kazni. Za strel z enajstih metrov se je tokrat odločil najboljši ajdovski strelec Kadrija, kateremu pa je Prelec ‘prečital’ namero in z izjemno intervencijo poskrbel, da so upi naših za kakšno točko še živeli. Prelcu se še niso dobro ohladile dlani, ko je znova poskusil Simčič, vendar znova preslabo za razpoloženo bistriško dvanajstico. Kljub temu pa naša obramba vendarle ni več zmogla naporov ter pritiska domačih. Po izgubljeni žogi na sredini igrišča je prekršek za rumen karton napravil Ujčič (pred tem je menjal Jusića), sledil je protinapad oranžnih, katerega je po podaji Simčiča zaključil Lazarević, ki se je prvič v karieri veselil zadetka, ki ga je poslal v mrežo Ilirske Bistrice. Kot pa je pri naših v tej sezoni že v navadi je sledil razpad sistema v vijoličastih vrstah. Le tri minute kasneje (v 77. minuti) je razigrani Simčič dobil dvoboj ena na ena s Prelcem in povišal ajdovsko vodstvo. V 83. minuti pa je sledil še žebelj v bistriško krsto, ko je Zornik poslal lob čez našega čuvaja mreže in zapečatil usodo tekme. Zadetkov pa s tem še ni bilo konec. Bistriške merilne naprave so se namreč naravnale šele štiri minute pred koncem, ko je Zatkovič z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora izid znižal na 4-1. Kmalu zatem je bil na delu znova Prelec. Minuto pred iztekom devetdesete je najprej ubranil strel od daleč, nato pa je še dobil dvoboj iz oči v oči s še enim bivšim bistriškim igralcem Tomažičem. Da je poraz na koncu (če lahko tako rečemo) izgledal malo lepše, pa je svojim prvencem v vijoličastem dresu poskrbel neumorni Marko Marinac in postavil končni izid tekme. Prav v zadnji sekundi bi se ta lahko še malce znižal, saj je bivši igralec propadlega ajdovskega Primorja Zatkovič za malo zgrešil Brecljeva vrata, tako da je ostalo pri dveh golih razlike in zmagi domačih za prevzem vrha lestvice.

ND Ajdovščina Škou – NK ILIRSKA BISTRICA
4 – 2 (1-0)
Strelci: Vidmar 30. (11m), Lazarević 74., Simčič 77., Zornik 83.; Zatkovič 86., M. Marinac 90. +1
20150506_185827
Po porazu v mestu burje je naše nogometaše minuli vikend čakal krog brez tekme, saj bi morali igrati s Pirančani, ki pa so kot že veste izstopili iz lige. Tako nas v naslednjem, 24. krogu čaka derbi za dokončno odlepitev od samega dna. Naši namreč potujejo na Notranjsko, kjer jih na stadionu Koleno čaka Cerknica. Notranjci so v zadnjem krogu izgubili pomembno tekmo z Adrio in bi lahko s porazom proti našim fantom padli povsem na dno lestvice (če ne štejemo Portorož-Pirana). Našim nogometašem pa bi zmaga prav tako štela dvojno, saj bi v zadnje tri tekme lahko vstopili s šestimi točkami prednosti tako pred Mirenci kot pred Cerkničani, hkrati pa bi se le na štiri točke približali tudi šestouvrščenim Sežancem, s katerimi nas še čaka medsebojna tekma. Vijoličastim želimo vso srečo v Cerknici ter v samem zaključku letošnjega prvenstva!20150506_184940