Osnovni podatki

• ustanovitev: leta 1926
• osnovna barva: vijolična
• naslov: Bazoviška cesta 26, p.p. 62, 650 Ilirska Bistrica
• vodstvo kluba: predsednik kluba: Milena Urh, podpredsednik: Jože Janežič, tajnik: Željko Kuridža

Več informacij

Zgodovina

V Ilirski Bistrici se je nogomet začel igrati v začetku 19 stoletja pri Sokolih. Leta 1926 pa lahko govorimo o prvem organiziranem igranju nogometa. Ustanovljeno je bilo nogometno društvo Zora.
To je bilo pravo junaško dejanje saj so italijanske oblasti preganjale vse kar je bilo slovenskega. Trenirali in igrali so fantje na ravnici pod sedanjim kamnolomom. Igrali so tekme z Postojnčani, Pivčani in nogometaši iz Opatije.
Žal so italijanske oblasti l.1927 prepovedale delovanje vseh slovenskih društev. Nogomet se je igral še naprej – neorganizirano. Igrale so se tekme stari mladi. Kasneje so igrali fantje nogomet skupaj z Italijanskimi vojaki v klubu Nevoso.

Več informacij